poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Zaproszenie na koncert

W sobotę 26 kwietnia na Rynku odbędzie się koncert pt. Tarnogórzanie w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II.
 
W wieczór poprzedzający kanonizację polskiego papieża organizatorzy zapowiadają przejmujący koncert łączący słowo, muzykę i obraz. Na tarnogórskim Rynku stanie scena, na której pieśni i piosenki bliskie Polakom, a także Janowi Pawłowi II, wykonają tarnogórskie młodzieżowe zespoły, m.in.: „Schola Eucharistica”, „Szansa”, „Dafne”, schola salezjańska, a na skrzypcach utwory polskich kompozytorów zagrają „Dzieci Suzuki”.

W czasie koncertu odbędzie się pokaz multimedialny. Na telebimie obok sceny będą pokazywane fragmenty archiwalnych nagrań telewizyjnych z wizyt Jana Pawła II w Polsce. Sami uczestnicy także będą współtworzyć nastrój koncertu – w jego modlitewnej części mają zapłonąć przyniesione przez nich świece.

Organizatorzy, którymi są Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Fundacja „Tarnowicyt” i Urząd Miasta zapraszają na koncert każdego, i dużego i małego. Właśnie fragmenty nauczania papieskiego do młodzieży mają być myślą przewodnią spotkania na tarnogórskim Rynku. Jak zapowiadają twórcy spektaklu, chodzi o to, by tego wieczoru nauczanie papieskie jeszcze raz zabrzmiało z całą siłą i aby trafiło do serc i umysłów.

KONCERT PAPIESKI
Drogi do świętości -
Tarnogórzanie w hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II
plakat
 
W galerii sztuki „Pod Nad” (ul. Gliwicka 1, podcienia rynku) jako impreza towarzysząca zostanie otwarta wystawa malarstwa Wernera Lubosa pt. "Ku światłu. W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II". Otwarcie nastąpi 25.04.2014 godz. 18.00 (wystawę będzie też można zwiedzać w dniu koncertu).

Do zobaczenia na tarnogórskim Rynku. I nie zapomnijcie zabrać świecy. :o)

4 komentarze:

 1. Życzę miłego koncertu :). Ja wyjeżdżam w weekend do domku w lesie ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. I Tobie życzę udanego wyjazdu.
   Pamiętaj, że jeszcze jagód nie ma żeby ich szukać ;o)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Każdy komentarz, dodanie do obserwowanych dodaje mi motywacji do dalszego pisania i wiem że ktoś czyta mojego bloga.

Razem twórzmy tego bloga.

Wasza opinia jest dla mnie bardzo ważna :)

Pamiętaj NIE SPAMUJ !