środa, 28 sierpnia 2013

TEST/OPINIA: OLIMP BIO-SILICA

Nadeszła wiekopomna chwila... wyniki testowania suplementu opartego na wyciągu z ziół, czyli wyniki testowania Olimp Bio-Silica.

W ramach małego przypomnienia, informacja ze strony producenta:

OLIMP BIO-SILICA jest preparatem kompleksowym, zawierającym w optymalnych proporcjach odpowiednio dobrany zestaw składników bioaktywnych, które wpływają na ogólny stan skóry oraz wzrost i prawidłowe funkcjonowanie włosów i paznokci.
 
 
W skład preparatu wchodzą wyciągi roślinne ze:
  • skrzypu polnego (Equisetum arvense L.) który jest szczególnie obfitym źródłem związków krzemu (krzemionki), odgrywających istotną rolę w regulowaniu procesów rogowacenia oraz utrzymaniu prawidłowej elastyczności nabłonka, zapobiegając kruchości paznokci oraz nadmiernemu rozszerzaniu naczyń włosowatych,
  • pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica L.), bogate w związki czynne – naturalne witaminy (C, K, witaminy z grupy B) składniki mineralne i bioflawonoidy, wzmacniające włosy, paznokcie oraz poprawiające stan skóry.
Preparat uzupełniony jest w:
  • aminokwasy siarkowe (L-cystynę, L-metioninę), które wchodzą w skład keratyn – białek stanowiących element budulcowy włosów, paznokci i naskórka. W organizmie człowieka stanowią źródło ważnych pochodnych, inicjując i przyspieszając procesy wzrostu i odnowy włosów i naskórka,
  • hydrolizat białek kolagenowych, który stanowi źródło aminokwasów, szczególnie proliny, hydroksyproliny i glicyny niezbędnych w procesach tworzenia tkanki łącznej, kompleks witamin (E, tiamina, ryboflawina, B6, niacyna, kwas pantotenowy, witamina C, folacyna, biotyna, B12) oraz w składniki mineralne – cynk i miedź, odpowiedzialne za prawidłowy wzrost i wygląd włosów i skóry.
Kapsułki OLIMP BIO-SILICA przeznaczone są jako preparat wzmacniający włosy i paznokcie oraz poprawiający stan i wygląd skóry.

Zalecana dzienna porcja: 2 kapsułki  dziennie  podczas posiłku.  Nie stosować z innymi preparatami krzemowymi.

Cena: ok. 11,00 zł / opakowanie 30 szt. (apteki śląskie)


OPINIA:
Opakowanie: Pudełko jest zielone-białe, na którym zawarty jest pełny i dokładny opis składu, wyraźny i wypunktowany. Same pudełko zasługuje na uwagę, ponieważ pokryte jest śliską warstwą, która sprawia wrażenie plastikowej, a zapobiega zawilgoceniu produktu i dodatkowo bardzo ładnie wygląda. (1 pkt / 1 pkt)
 
Forma suplementu: duże kapsułki w białej otoczce żelowej, łatwe do połknięcia. (1 pkt / 1 pkt)
 
Zapach i smak: Kapsułki bezzapachowe i bezsmakowe. Należy popić dużą ilością wody. (1 pkt /1 pkt).
 
Pojemność/wydajność: Opakowanie wystarcza na ok. 2 tygodnie na początku kuracji (2 kapsułki dziennie) i na 1 miesiąc przy kontynuacji (1 kapsułka dziennie). Oceniam wydajność jako wysoką. (1 pkt / 1 pkt).

Działanie (5,5 pkt / 6 pkt):
+ regularnie stosowane pomogły poprawić kondycję włosów, włosy przestały tak bardzo wypadać
+ poprawił się stan skóry, jest ona bardziej promienna, mniej poszarzała, wygląda zdrowiej
+ płytka paznokcia poprawiła się, stała się bardziej gładka i błyszcząca, paznokcie stają się niełamliwe
+ doskonała relacja jakości i wydajności do ceny
+ nie ma problemu z połykaniem
+ nie występuje złe samopoczucie po przyjęciu tabletek
+ przyjmujemy je tylko raz dziennie, podczas posiłku

PODSUMOWANIE: BIO-SILICA jest jedną z lepszych tego typu preparatów dostępnych na naszym rynku. Tania, wydajna i przede wszystkim działa tak, jak powinna. Polecam.

Czy kupię ponownie? TAK.

OCENA końcowa: 9,5 / 10 punktów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Każdy komentarz, dodanie do obserwowanych dodaje mi motywacji do dalszego pisania i wiem że ktoś czyta mojego bloga.

Razem twórzmy tego bloga.

Wasza opinia jest dla mnie bardzo ważna :)

Pamiętaj NIE SPAMUJ !